Po kilku miesiącach system powinien przyzwyczaić się do wyzwalacza, a objawy powinny postępować

Węglowodany specjalistyczne obejmują:

 • warzywa i owoce
 • produkty pełnoziarniste, takie jak owies, brązowy ryż, pieczywo pełnoziarniste i makarony

Jedna dobra rzecz w białku: napędza produkcję, szczególnie białko zawierające żelazo, które twoje ciało łatwo przyswaja, na przykład z czerwonego mięsa, kurczaka i skorupiaków. Twoja objętość zwiększa się w czasie ciąży, aby również wytworzyć krew niemowlęcia. Aby uzyskać zdrowe białka, które nie są nasycone tłuszczem, upewnij się, że otrzymujesz je z:

 • ciężko pracująca wątroba
 • Ryba
 • Drób
 • Tofu oraz inne usługi i produkty sojowe
 • fasolki
 • Orzechy
 • Białka

Jeśli powinieneś być wegetarianinem lub zapytaj swojego lekarza, czy skorzystałbyś z wizyty u dietetyka, aby upewnić się, że wraz z niemowlęciem masz odpowiednią ilość białka dla siebie.

Będziesz musiał posiadać mocne kości, a dodatkowo funkcje tkanki mięśniowej. Produkty mleczne, takie jak mleko, ser i jogurt, są jednymi z najlepszych zasobów. Mają też ciemne, liściaste zielone warzywa, ale w znacznie mniejszych ilościach. Niektóre pokarmy zawierają wapń, w tym płatki zbożowe wzbogacone wapniem, chleb, sok pomarańczowy i produkty sojowe. Zawsze sprawdzaj etykiety żywności, aby się upewnić.

Marcia Cross, 47-letnia aktorka o płomiennych włosach, słynąca z roli prowokacyjnej, oh-so-perfect Bree w przebojowym programie telewizyjnym ABC Zdesperowane gospodynie domowe, oprócz niestabilnej uwodzicielki, dr Kimberly Shaw, dotyczącej hitowego nocnego mydła z lat 90. Cel podróży Melrose, dodała kolejną rolę do swojego repertuaru: rzeczniczka zdrowia. Obecnie Cross użycza swoich talentów Stand Up To (SU2C) jako ambasadorka celebrytów, mająca na celu poprawę świadomości społecznej i generowanie funduszy na ciągłe badania, wspierane przez cel wykorzenienia choroby na zawsze.

Krzyż jest z pewnością powiązany z walką. Zanim dołączyła do SU2C w maju tego roku, była skórą twarzy kampanii Oil of Olay „Takes Friends” w 2007 i 2008 roku, która zachęcała ludzi – i ich najbliższych towarzyszy – do planowania regularnych kontroli. „Mając dotknięcie dwóch krewnych, stałem się niezwykle pasjonatem pomocy w edukowaniu opinii publicznej” – mówiła nominowana do nagrody Emmy aktorka, gdy rozpoczynała się kampania. „Dzięki wczesnemu wykryciu zarówno mój dziadek, jak i kuzyn przeżyli chorobę, ale zdecydowanie zbyt wielu innych nie ma tyle szczęścia. Wzywam wszystkich, aby chronili siebie i swoją rodzinę, planując wspólne spotkanie. Te krótkie chwile mogą cię uratować codzienne życie.”

Słynna rudowłosa jest również znajomym widokiem na corocznym biegu / marszu dla kobiet Revlon, który odbywa się co roku w maju, przyciągając zarówno śmiałe nazwiska, jak i osoby niebędące celebrytami.

Cross nie tylko przypisuje swoje imię do sprawy – niemniej jednak może być ona warta – dla dobrej reklamy; jej motywy wydają się być bardziej osobiste.allegro reprostal Jej mąż od 36 miesięcy, makler giełdowy Tom Mahoney, lat 50, był klinicznie zdeterminowany, aby zeszłej jesieni nie ujawnić sprawy. A jej pierwszy partner, aktor Richard Jordan, zmarł w 1993 roku, kiedy raz na pięć lat byli naprawdę oddaną parą.

„Stand Up To naprawdę oznacza„ Stand Up To Not Get Cancer ”- mówi Cross Magazyn WebMD namiętnie. „Rak może być wszechobecny: miałem przyjaciół i krewnych z czerniakiem, nazywasz to… więc wszyscy jesteśmy w trybie reaktywnym. Musimy walczyć z tym ze zdrowej pozycji, zanim otrzymamy tę diagnozę . Związki chemiczne, których używamy, nasze domowe środki czyszczące, żywność, którą chętnie spożywamy, poziom stresu: nasze anatomie nie powinny wchłaniać tego stopnia toksyczności. Musimy wstać! ”

Dzieci pragną dużo sprzętu – szczególnie, gdy jest ich dwoje! Twoja torba na pieluchy stanie się Twoją własnością za granicą. Wybierz więc dużą torbę z wieloma kieszeniami. Zamierzasz wykorzystać kieszenie na kilka potrzeb bliźniaków, a także na rzeczy, które często chodzą do twojej torebki.

Nadal przechowuj w torbie na pieluchy:

 • Przenośny przewijak
 • Pieluchy (1 na dziecko na każdą godzinę, kiedy chcesz wyjść)
 • Jednorazowe chusteczki do pieluch, bez alkoholu
 • Plastikowe torby (na brudne pieluchy lub chusteczki)
 • maść (z kremem z tlenkiem cynku lub naftą)
 • Sanityzer dłoni
 • Balsam do rąk
 • Chusteczki do odbijania
 • Czyste butelki i formuła (jeśli powinieneś)
 • Śliniaki
 • Woda i przekąska dla Ciebie
 • jedna lub więcej zmian odzieży dla każdego niemowlęcia
 • Czapki, kurtki i skarpetki na zmiany pogody
 • Zabawki dla dzieci
 • Smoczki
 • Aparat fotograficzny
 • (dla dzieci powyżej pół roku)

Jeśli to możliwe, trzymaj niemowlę w cieniu. Są cieńsze i bardziej wrażliwe. Zakryj je ubraniem i czapką, ogranicz ich czas przebywania na słońcu (szczególnie między godziną 10 a 14, jeśli słońce jest najsilniejsze), nie pozwól im się przegrzać i od razu wyjmij je ze słońca, jeśli wykazują jakiekolwiek oznaki lub, w tym pobudzenie, zaczerwienienie i nadmierny płacz.

Referencja medyczna WebMD sprawdzona przez 17 lutego 2019 r

ŹRÓDŁA:

Huggins, K. Towarzysz przyszłych rodziców, Houghton Mifflin Harcourt, 2006.

Farber, E. Listy dla dzieci: jak sobie z tym poradzić i jakie rzeczy należy dostarczyć w ramach Przygotowania dla dziecka, Adams Media, 2007.

Fierro, P. Książka Everything Twins, Triplets i More, F + W Media, 2012.

FDA: „Czy należy nakładać filtry przeciwsłoneczne na niemowlęta? Może nie zwykle ”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone.

Jeśli spodziewasz się bliźniaków i nie wiesz zbyt dobrze, czego możesz się spodziewać, nie jesteś sam. Wiele kobiet w ciąży z bliźniakami nie ma pojęcia, czego się spodziewać, ale nie oznacza to, że one – a także Ty – nie mogą się uczyć. Pozwól więc, że ujawnię kilka informacji, które pomogą Ci określić, co się dzieje, jeśli spodziewasz się bliźniaków.

Bliźniak to tylko podwójne błogosławieństwo, niemniej jednak może nieść większe ryzyko niż ciąże pojedyncze.

W Stanach Zjednoczonych około trzech prawników rozwodowych w Atlanta 100 ciężarnych rodzi bliźnięta lub trojaczki, zgodnie z danymi kliniki Mayo w Rochester w stanie Minnesota. Według wielu doniesień liczba ciąż bliźniaczych rośnie.

Przygotuj się. Zapoznaj się z 11 najważniejszymi rzeczami, których nie dowiadujesz się o ciąży bliźniaczej od momentu porodu.

Większość z nas słyszy, że im jesteśmy starsi, tym trudniej jest zajść w ciążę, ale postępujący wiek może w rzeczywistości zwiększać szanse na ciążę bliźniaczą, twierdzi Abdulla Al-Khan, MD, dyrektor i dyrektor medycyny matczynej i płodowej oraz chirurgii. w ambulatorium Uniwersytetu Hackensack w New Jersey. „myśli są zepsute w wieku 25 lat lub w wieku 30 i 40 lat, cykle owulacji nie są już regularne. Jeśli być może nie powinnaś być regularna i owulować, będziesz mieć dwa pęcherzyki dokładnie w tym samym czasie”. Voila! ciąża bliźniacza – bez technologii wspomaganego rozrodu.https://yourpillstore.com/pl/

Kobiety w ciąży z bliźniakami mogą potrzebować więcej, aby po prostu pomóc w zapobieganiu wadom wrodzonym, twierdzi dr Manju Monga, profesor Berel Held, a jednocześnie dyrektor oddziału medycyny matczyno-płodowej w Centrum Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Teksańskiego w Houston.

„Zalecamy 1 miligram kwasu foliowego dziennie w przypadku ciąż bliźniaczych i 0,4 miligrama w przypadku ciąż pojedynczych” – mówi Monga, bliźniaczka. Wiadomo, że kwas foliowy zmniejsza zagrożenie wadami wrodzonymi cewy nerwowej, takimi jak na przykład rozszczep kręgosłupa.

Monga twierdzi, że ciąże bliźniacze wymagają częstszego monitorowania niż ciąże pojedyncze. „Mamy tendencję do częstszego wykonywania ultradźwięków w celu uzyskania wzrostu w ciążach bliźniaczych, w porównaniu z jednym skanem struktury i innym skanem wzrostu w ciąży pojedynczej”.

Ale wraz z dodatkową oceną pojawia się ryzyko. Al-Khan twierdzi na przykład, że szansa raz jest wyższa w ciążach bliźniaczych. „Dwukrotnie przyklejasz opiekuna, więc jeśli ryzyko poronienia jest jednym z 1000 w przypadku ciąż pojedynczych, może wzrosnąć do co najmniej jednego na 500 w przypadku bliźniaków”.

Zastanawiasz się, jak jeszcze więcej możesz zjeść przez swojego bliźniaka? Faktem jest, że z pewnością wystarczy dodać około 600 dodatkowych kalorii dziennie. Odnosi się to do liczby w 2 filiżankach odtłuszczonego mleka i kanapce z serem lub w 2 miseczkach płatków zbożowych z pełnym mlekiem i bananem.

Jeśli już odżywiasz się zdrowo, włączenie tych 600 kalorii będzie jedyną zmianą, jaką będziesz musiał doprowadzić do siebie i swoich bliźniaków, aby zachować zdrowie.

Kiedy twój poprzedni nie był najzdrowszy, nie martw się. Teraz może być wspaniały czas na wprowadzenie lepszego wyboru żywności dla Ciebie i Twoich dzieci. Pamiętaj, różnorodność to podstawa. Dokonując wyboru z różnych grup żywności, otrzymasz najbardziej przydatny asortyment suplementów diety.

Wyspecjalizowane węglowodany zapewniają Twojemu organizmowi witalność, której potrzebuje, abyś mógł żyć i rosnąć przez całą ciążę. Są również wypełnione błonnikiem pokarmowym, który jest świetny na trawienie i zapobieganie – jest to zwykle problem dla przyszłych matek.

Węglowodany specjalistyczne obejmują:

 • warzywa i owoce
 • produkty pełnoziarniste, takie jak owies, brązowy ryż, pieczywo pełnoziarniste i makarony

Jedna dobra rzecz w białku: napędza produkcję, szczególnie białko zawierające żelazo, które twoje ciało łatwo przyswaja, na przykład z czerwonego mięsa, kurczaka i skorupiaków. Twoja objętość zwiększa się w czasie ciąży, aby również wytworzyć krew dzieci. Aby uzyskać zdrowe białka, które nie są nasycone tłuszczami, upewnij się, że otrzymujesz je z:

 • ciężko pracująca wątroba
 • Ryba
 • Drób
 • Tofu oraz inne usługi i produkty sojowe
 • fasolki
 • Orzechy
 • Białka

Jeśli powinieneś być wegetarianinem lub zapytaj lekarza, czy skorzystałbyś z wizyty u dietetyka, aby upewnić się, że wraz z dziećmi masz odpowiednią ilość białka dla siebie.

Będziesz musiał posiadać mocne kości, a dodatkowo funkcje tkanki mięśniowej. Produkty mleczne, takie jak mleko, ser i jogurt, są jednymi z najlepszych zasobów. Mają też ciemne, liściaste zielone warzywa, ale w znacznie mniejszych ilościach. Niektóre pokarmy zawierają wapń, w tym płatki zbożowe wzbogacone wapniem, chleb, sok pomarańczowy i produkty sojowe. Zawsze sprawdzaj etykiety żywności, aby się upewnić.

Wszyscy wiedzą, że powinniśmy stosować dystans fizyczny, zaproponował pandemia COVID-19. Co oznacza, że ​​wiele czynności, które kiedyś były normalne – spędzanie czasu w restauracji, chodzenie do teatru, powrót na trening w centrum fitness – jest teraz zabronionych. Ale jeśli nie jesteś zamknięty lub poddany kwarantannie, nadal możesz czerpać przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu, zachowując dystans od kogokolwiek, kto nie jest w Twoim domu. Ale co to oznacza dla odwiedzenia plaży?

Czy koronawirus może przetrwać w wodzie?

Nadal nie wiemy zbyt wiele o koronawirusie 2 (SARS-CoV-2), który tworzy ciężki zespół ostrej niewydolności oddechowej. Naukowcy, co zrozumiałe, chcą dowiedzieć się, jak zapobiec rozprzestrzenianiu się tej bardzo zaraźliwej choroby i znaleźć szczepionkę.

Było kilka badań. Zgodnie z WebMD, SARS-CoV-2 może przetrwać dwa do trzech dni na plastiku, ale tylko cztery godziny na miedzi.

Fundacja Water Research zorganizowała 12 marca seminarium internetowe, aby zastanowić się, jak wirus przetrwa w wodzie. Surfrider Foundation podaje szereg kluczowych wyników.

Dotychczasowe dochodzenie wykazało, że zarówno wybielacz, jak i chlor skutecznie niszczą SARS-CoV-2. CDC twierdzi, że nie ma dowodów na to, że możesz dostać COVID-19 podczas pływania w basenie. Chociaż większość basenów publicznych jest zamknięta, dzieje się tak dlatego, że trudno jest w nich utrzymać fizyczny dystans. Fundacja Surfrider informuje, że badania pokazują, że wirus opryszczki może pozostać żywy i tak zaraźliwy w słodkiej wodzie. Oznacza to, że teoretycznie można się zarazić pływając w jeziorze lub rzece. Praktycznie jednak wirus opryszczki byłby prawdopodobnie bardzo rozcieńczony.

Nie przeprowadzono jeszcze żadnych badań dotyczących żywotności SARS-CoV-2 w słonej wodzie. Niemniej jednak jest mało prawdopodobne, aby różniło się to od wody słodkiej. Ponadto na większości plaż oceanicznych pływy ostrożnie utrzymują wodę w ruchu. Tak więc, teoretycznie, gdyby jakieś ciało wyrzuciło kropelki wirusa do fal, fala mogłaby natychmiast zmieść je z plaży. Niemniej jednak nie wiemy. I weź pod uwagę, że na wielu plażach nie jest łatwo dokładnie wyszorować ręce mydłem i wodą, co jest kluczowym elementem zapobiegania chorobom.

Nie jest całkowicie bez ryzyka. Ale noszenie bliźniaków może narazić Cię wraz z dziećmi na zwiększone ryzyko wielu powikłań związanych z ciążą, w tym przedwczesnego porodu i. Nie pozwól, aby cię to zaniepokoiło. Dzięki dobrej opiece prenatalnej można znacznie zwiększyć swoje szanse na cieszenie się zdrowszą ciążą i zdrowe dzieci.

W przypadku bliźniaków ryzyko:

Przedwczesne porody. Bliźnięta rodzą się przedwcześnie przez ponad połowę czasu. To przed końcem 36 dni ciąży. Wcześniaki mogą mieć problemy zdrowotne jako noworodki. Czasami mają też trwałą niepełnosprawność.

Niska masa urodzeniowa (LBW). Ponad połowa bliźniaków rodzi się z LBW, ważąc nie aż 5 1/2 funta. Dzieci LBW osiągnęły zwiększone ryzyko problemów zdrowotnych po urodzeniu, takich jak na przykład:

 • i
 • Upośledzenie umysłowe

niemniej jednak zrozum, że jest to bardziej prawdopodobne, jeśli dzieci urodzą się przed upływem 32 dni lub ważą mniej niż 3 1/3 funta.

Zespół transfuzji bliźniaczej bliźniaczej (TTTS). To zaburzenie dotyka około 10% bliźniąt jednojajowych, które mają wspólne łożysko. TTTS rozwija się za każdym razem, gdy połączenie obejmujące naczynia dziecka pozwala jednemu dziecku uzyskać niewystarczającą ilość krwi, a drugiemu zbyt dużo. Pracownik służby zdrowia może leczyć TTTS za pomocą operacji laserowej w celu uszczelnienia połączenia naczynia lub w celu odkształcenia nadmiaru płynu owodniowego.

. Prawdopodobieństwo wystąpienia stanu przedrzucawkowego może być znacznie większe niż dwa razy niż kobiety niosące jedno niemowlę. Stan przedrzucawkowy charakteryzuje się:

 • Obrzęk
 • Bół głowy
 • Wizja się zmienia

kiedy to masz, będziesz potrzebować wczesnego porodu, aby uniknąć poważnych komplikacji. Jeśli nie jesteś leczony, stan przedrzucawkowy może pozbawić niemowlęcia tlenu i składników odżywczych, a to może spowodować uszkodzenie narządów.

. Jeśli rozwinie się (wysoki poziom cukru we krwi) w czasie ciąży, Twoje dzieci mogą urosnąć za duże. Dostarczanie dużych dzieci zwiększa ryzyko powikłań podczas porodu i może wymagać wykonania cesarskiego cięcia. Twoje dzieci również mogą mieć i kiedy się urodziły. Możesz jednak ułożyć plan, na przykład z dietą, aby zmniejszyć ryzyko.

Iron defecit. Zbyt mało zdrowej czerwieni ze zbyt małej ilości żelaza może wywołać przedwczesny poród. Pamiętaj, aby dodawać żelazo do swojej codziennej diety zgodnie z zaleceniami lekarza.

Tak, są to poważne zagrożenia, ale nie martw się w nadmiarze. Dzięki dobrej opiece prenatalnej Ty i Twój lekarz możecie zmniejszyć ryzyko i dostrzec wszelkie dylematy wcześniej, zamiast później. Wtedy z pewnością możesz wykorzystać lekarza, aby poradził sobie z ewentualnymi komplikacjami i zminimalizował ich skutki.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do dnia 16 stycznia 2019 r

ŹRÓDŁA:

March of Dimes: „Multiples: Twins, Triplets and Beyond”.

American College of Obstetricians and Gynecologists: „Posiadanie bliźniaków”.

Fundacja Nemours: „Przygotowanie do porodu mnogiego”.

National Institutes of Health: „Bliźnięta, trojaczki i porody mnogie”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone. „”

Test ferrytyny mierzy całkowitą ilość białka krwi zwanego ferrytyną, które magazynuje żelazo. Potraktuj swoje ciało jak domową spiżarnię. Prawie wszystko to jest naprawdę zaopatrzone w żywność, którą zatrudniasz każdego dnia. niektóre rzeczy trzymasz tam przez dłuższy czas – dodatkowe pole makaronu lub puszkę fasoli, które możesz mieć pod ręką, gdy zapasy się wyczerpią.

Twój system przechowuje żelazko w identyczny sposób. Wykorzystuje pewną ilość żelaza, które otrzymuje od razu z pożywienia, aby pomóc w wytwarzaniu tlenu we krwi. Ale poza tym trzyma pod ręką trochę żelaza na okazje, kiedy nie dostajesz wystarczającej ilości jedzenia, które spożywasz.

Żelazo jest przechowywane w białku zwanym ferrytyną. Aby sprawdzić, ile jest w tobie, lekarz może zlecić badanie krwi na obecność ferrytyny.

Lekarze zlecają wykonanie testu na ferrytynę, jeśli inne badania krwi wskażą, że to możliwe, co może doprowadzić do braku tlenu we krwi. Może to wskazywać, czy w Twoim organizmie jest nadmierna lub niewystarczająca ilość żelaza. Lekarze mogą również wykorzystać go do diagnozowania i stanu Stilla u dorosłych (nietypowa postać z).

Niska zawartość żelaza będzie przyczyną, jeśli:

 • Zwykle odczuwają zawroty głowy, słabe i
 • Mieć
 • Wyglądaj blado
 • Mają zadyszkę
 • Miej szybkie bicie serca

Możesz także mieć dziwne pragnienie lukrecji, kredy, brudu lub gliny. Poczujesz pieczenie na swoim.

Jeśli pozostawisz go bez kontroli, niski poziom żelaza może (kiedy nie pompujesz krwi do twojego systemu, oprócz tego powinien). Dodatkowo powodują te objawy:

 • , lub szum w uszach

Badanie krwi na obecność ferrytyny może również pomóc lekarzowi w ustaleniu, czy organizm nadmiernie oszczędza żelazo. Wysoki poziom może wskazywać na infekcję,,, lub niektóre formy.

Zewnętrzne oznaki wysokiego poziomu żelaza są różne i mogą obejmować:

 • Wyczerpanie
 • problemy
 • Niska
 • Utrata anatomii człowieka
 • Ból brzucha
 • Brak energii

„”

Jest to prosty test, który pozwala lekarzowi zmierzyć po prostu, ile amoniaku jest w twoim ciele. Bakterie w jelitach i komórkach wytwarzają amoniak, gdy tylko organizm się rozpada.

Amoniak to tylko odpad. Zamieniasz amoniak w substancję chemiczną zwaną mocznikiem. Ta substancja chemiczna jest -rozpuszczalna – co oznacza, że ​​rozpuszcza się w. Oddaje ludzkie ciało w twoim. Jeśli jednak masz określone problemy zdrowotne, takie jak lub, organizm ludzki nie może wytwarzać lub pozbywać się mocznika. W obu przypadkach gromadzi się amoniak. Może to spowodować szereg dylematów, takich jak zamęt, skrajne zmęczenie, aw niektórych przypadkach także śmierć.

Twój lekarz prawdopodobnie zleci badanie amoniaku, gdy masz zmiany neurologiczne, takie jak nagłe splątanie lub jesteś w śpiączce bez powodu.

Twój lekarz może zlecić badanie amoniaku, jeśli w ciągu pierwszego lub dwóch pierwszych dni po urodzeniu wystąpią u niego następujące objawy:

 • Brak energii
 • Drażliwość

Twój lekarz może zlecić ten test dla Ciebie lub dziecka, jeśli podejrzewa, że ​​Twoje dziecko ma którekolwiek z poniższych:

 • Zespół Reye’a, niezwykła, ale poważna infekcja, która ma znaczenie dla i. Jest powiązany z używaniem u młodych, co obejmuje spadek od lat 80.
 • Zaburzenia cyklu mocznikowego. Wpływa to dokładnie na sposób, w jaki Twój system pozbywa się odpadów powstałych w wyniku awarii. U noworodków objawia się brakiem energii, drażliwością lub.

Inne powody, dla których lekarz może zlecić ten test, dodaj:

 • masz stan lub sugeruje to praca krwi, a twoje zdrowie ma gorszy obrót (szczególnie, gdy masz zmodyfikowaną funkcję lub nawet problem neurologiczny).
 • Chcą się dowiedzieć, czy leczenie jest stosowane przez zaburzenie zwane. Dzieje się tak, gdy osoby z chorobami wątroby mają skrajne zamieszanie i inne zmiany psychiczne.

Technik laboratoryjny pobierze próbkę krwi z żyły w ramieniu. Mogą również po prostu pobrać krew z żyły, a nie z żyły. Ale to się nie dzieje normalnie.

to jeden rodzaj enzymu obecny w twoim systemie. Enzymy to białka, które pomagają w zachodzeniu reakcji chemicznych. Na przykład są w stanie rozbić duże cząsteczki na mniejsze części lub pomóc mniejszym cząsteczkom połączyć się w większe struktury.

Masz fosfatazę alkaliczną w ludzkiej anatomii, razem z twoimi,, i kośćmi.

Jeśli masz oznaki stanu lub nawet zaburzenia kości, lekarz może zlecić wykonanie testu fosfatazy alkalicznej (ALP), aby zmierzyć poziom enzymu i pomóc w zdiagnozowaniu sytuacji. Czasami jest to część szerszego zakresu testów zwanych rutynowym panelem wątroby lub wątroby, które sprawdzają, jak pracujesz.

Kiedy twoja wątroba nie działa prawidłowo, całkowita ilość ALP w twojej może być wysoka. Lekarze zwykle wykorzystują test do sprawdzenia zablokowanych dróg żółciowych. Inne stany, które spowodują problemy z wątrobą, obejmują:

 • Zablokowanie dróg żółciowych

Test może również wykryć problemy z kośćmi, w tym:

 • Rak, który rozprzestrzenił się na kości
 • Stan Pageta, który dokładnie wpływa na wzrost kości
 • dylematy, które przyniosły

Laboratorium będzie wymagało niewielkiej ilości krwi do wykonania testu.

Każdy, kto kontroluje pobieranie krwi, zaczyna od założenia napiętej elastycznej opaski, zwanej opaską uciskową, wokół ramienia. To sprawia, że ​​twoje żyły puchną od krwi.

Technik laboratoryjny wyczyści lokalizację za pomocą roztworu zabijającego zarazki. (Może to być miejsce jako część dłoni lub grzbietu dłoni). Poczujesz małe ukłucie, gdy igła przełączy się do twojej żyły. Krew wpływa do małej fiolki przymocowanej do igły.

Po zakończeniu testu technik laboratoryjny zażąda zdjęcia opaski uciskowej, a ty otrzymasz bandaż w miejscu, w którym w rzeczywistości weszła igła. To zajmie tylko chwilę.

Pobieranie próbek krwi jest na ogół wyjątkowo bezpieczne. Niektóre rzeczy, które mogą się zdarzyć po teście, dodaj w miejscu, w którym w rzeczywistości igła weszła, i to tylko trochę. Istnieje również niewielki potencjał choroby.

„”

Test (PRL) mierzy po prostu, ile tzw. Prolaktyny masz we krwi. Hormon jest wytwarzany w przysadce mózgowej, która znajduje się tuż pod ludzkim mózgiem.

Kiedy kobiety właśnie oferowały poród, ich poziom prolaktyny wzrasta, aby mogły wytwarzać mleko matki. Niemniej jednak wysoki poziom prolaktyny może być wysoki, jeśli nie jesteś w ciąży, a także jeśli jesteś osobą.

Twój lekarz może zlecić wykonanie testu prolaktyny, gdy zgłosisz następujące objawy:

Dla kobiet

 • Nieregularne lub brak okresów
 • wydzielina z mleka, gdy być może nie jesteś w ciąży lub karmisz piersią
 • Czułość w twoim
 • Objawy menopauzy, takie jak na przykład i

Dla facetów

 • Zmniejszona
 • Trudność w uzyskaniu erekcji
 • Bolesność lub powiększenie piersi
 • Produkcja mleka matki (niezwykle rzadko)

Dla obu

 • Niewyjaśnione
 • dylematy

Zwykle mężczyźni i kobiety niebędące w ciąży mają we krwi tylko maleńkie ślady prolaktyny. Kiedy masz wysoki poziom, może to być spowodowane:

 • (a w przysadce mózgowej, która wytwarza nadmierną prolaktynę)
 • Choroby wpływające na (element kontrolujący przysadkę mózgową)
 • (a)
 • Leki, które mogą być stosowane w leczeniu, i
 • Uraz lub podrażnienie klatki piersiowej (na przykład blizny lub być może zbyt ciasny stanik)

Ponadto,, i (brak równowagi hormonalnej wpływający na jajniki) wszystko to może wpływać na zdolność organizmu do eliminacji prolaktyny.

Nie musisz robić żadnych specjalnych przygotowań do testu prolaktyny. Otrzymasz próbkę pobraną w laboratorium lub nawet w szpitalu. Pracownik laboratorium wprowadzi igłę do żyły w ramieniu, aby ją dotknąć.

Niektóre osoby odczuwają jedynie lekkie ukłucie. Inni mogą odczuwać umiarkowany ból i później zobaczyć lekkie siniaki.

Po kilku dniach otrzymasz wyniki testu prolaktyny w postaci liczby.

Normalny zakres prolaktyny we krwi to:

 • Samce: od 2 do 18 nanogramów na mililitr (ng / ml)
 • Kobiety w ciąży: od 2 do 29 ng / ml
 • Ciężarne kobiety: 10 do 209 ng / ml

„”

Jeśli jesteś przyszłą mamą, jednym z wielu testów prenatalnych, które możesz znaleźć, może być test na obecność przeciwciał lub ocena przeciwciał. Wyszukuje określone, specjalne białka stworzone przez Ciebie w Twoim.

Możesz mieć te przeciwciała, jeśli otrzymałeś je od dawcy lub urodziłaś wcześniej. Istnieje możliwość, że twój system je wykona, gdy tylko twoje grupy krwi twojego dziecka nie będą się zgadzać.

Kilka z tych przeciwciał przechodzi od Ciebie do krwiobiegu Twojego dziecka, gdzie mogą wyrządzić krzywdę. Ocena przeciwciał pozwala ci wraz z lekarzem dowiedzieć się, czy je masz, aby przygotować plan ochrony rosnącego dziecka.

Twój system odpornościowy wytwarza przeciwciała do walki z rzeczami, które postrzega jako „nie ty”. Cały czas to świetnie, ponieważ przeciwciała często atakują zarazki. Kiedy jesteś, twój system odpornościowy dba również o niemowlę. Jeśli czerwone krwinki bardzo różnią się od krwinek Twojego dziecka, może to powodować dylematy.

Zdecydowanie najbardziej powszechny jest powiązany z sekcją + lub – grupy krwi, zwaną czynnikiem Rh. Wiele osób jest Rh dodatnich, co oznacza, że ​​będą miały białko Rh na krwinkach czerwonych. Osoby z ujemnym Rh nie mogą. Więc naprawdę wytworzą przeciwciała, aby zaatakować wszelkie komórki krwi Rh-dodatnie, które wchodzą do ich ludzkiej anatomii.

Jeśli powinieneś być Rh-ujemny wraz z dzieckiem, które jest Rh-dodatnie, twoja krew może mieć przeciwciała Rh, które mogą rozprzestrzeniać się do krwi twojego niemowlęcia, gdzie atakują i niszczą czerwone krwinki twojego niemowlęcia. Może to spowodować bardzo poważny i śmiertelny typ.

Twój organizm mógł wytworzyć inne przeciwciała, które mogą również atakować czerwone krwinki Twojego dziecka.

Powinnaś zbadać swoją grupę krwi na wczesnym etapie ciąży, na przykład podczas pierwszej wizyty prenatalnej. Jeśli powinnaś być Rh-ujemna, będziesz potrzebować testu na obecność przeciwciał przez kilka pierwszych miesięcy ciąży. (Jeśli powinieneś być Rh-dodatni, Twój lekarz może nadal chcieć wykonać test przeciwciał u Ciebie).

Technik pracuje na igle, aby pobrać próbkę krwi z żyły w dłoni lub ramieniu. Poczujesz niewielkie ukłucie i niewielkie krwawienie lub zasinienie w miejscu, w którym faktycznie trafia igła.

Jest szansa, że ​​wyślą próbkę do laboratorium, aby wykonać pośredni test na zgrubienia, który sprawdza obecność ruchliwych przeciwciał czerwonej krwi.

Bez względu na to, jaki lek wybierze dla Ciebie lekarz, warto wiedzieć jak najwięcej o tym, jak choroba wpłynęła na Ciebie. Dobrym sposobem na to jest zawsze zapytanie o swoje „znaczniki”.

Jeśli jesteś leczony, Twój lekarz zaleci badanie moczu. To ujawnia kilka markerów – ilości różnych enzymów, białek, a także innych substancji krążących w organizmie człowieka – dostarczających wskazówek na temat Twojego stanu w trakcie leczenia.

Kilka z tych środków obejmuje:

 • Fosfataza alkaliczna specyficzna dla kości (Bone ALP lub BALP). To jest oszacowanie tego tempa tworzenia kości w całym szkielecie. Tworzenie kości może wydawać się cenną rzeczą, ale biorąc pod uwagę okoliczności, przesada jest zła. Ludzie, którzy mają generalnie poziomy BALP, które są do 3 x normalne.
 • Osteokalcyna. To kolejny marker tworzenia się kości.
 • N-telopeptyd w moczu typu I lub uNTX. Może to być marker resorpcji kości lub utraty kości.
 • poziomy. Środek ten ocenia, czy występuje niedobór, który będzie potrzebny do wchłonięcia. Możesz przyjmować dużo, ale jeśli nie masz wystarczającej ilości witaminy D, nie zostanie ona łatwo wchłonięta przez ludzką anatomię.

ZA

Funkcja WebMD

ŹRÓDŁA: dr n. Med. Michael Holick, profesor medycyny, fizjologii i biofizyki, ambulatorium Uniwersytetu Bostońskiego. Robert Recker, MD, MACP, profesor medycyny i dyrektor Centrum Badań nad Osteoporozą, Creighton University School of Medicine, Omaha, Neb. National Osteoporosis Foundation.

© 2007 WebMD, Inc. Wszelkie wolności zastrzeżone.

Zwykle uzyskanie porządku wymaga pracy, niemniej dane adresowe są warte każdego grosza. Niekontrolowana cukrzyca oznacza, że ​​poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, nawet jeśli go leczysz. I będziesz mieć objawy, takie jak na przykład częstsze oddawanie moczu, duże pragnienie i inne dylematy związane z cukrzycą. 

Jeśli nie poświęcisz czasu na opanowanie tego, możesz narazić się na szereg komplikacji. Cukrzyca zwykle odbija się na każdym narządzie w Twoim organizmie, łącznie z:

 • Serce i naczynia krwionośne
 • Oczy
 • Nerki
 • Nerwowość
 • Przewód pokarmowy
 • Dziąsła i zęby

a stan naczyń krwionośnych to normalne dylematy dla wielu osób, u których cukrzyca nie jest w porządku. Prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca i udarów mózgu jest co najmniej dwa razy większe niż u osób bez tej choroby.

Uszkodzenie naczyń krwionośnych lub może również powodować dylematy stóp, które w rzadkich przypadkach mogą powodować amputacje. Osoby z cukrzycą mają dziesięciokrotnie większe prawdopodobieństwo usunięcia palców u nóg i stóp niż osoby bez tej choroby.

Objawy: Być może nie zauważysz znaków ostrzegawczych, a wkrótce wystąpi udar. Trudności z dużym przepływem krwi w nogach mogą powodować skurcze nóg, zmiany w porach i skórze oraz osłabienie czucia.

Bardzo dobra wiadomość: wiele szanowanych raportów pokazuje, że kontrolowanie cukrzycy za pomocą leków, diety i ćwiczeń może pomóc uniknąć tych problemów lub zapobiec ich pogorszeniu, gdy się pojawią.

Cukrzyca może być głównym powodem nowej utraty wzroku u dorosłych w wieku od 20 do 74 lat w USA. Może to wywołać dylematy oczu, z których wiele może spowodować ślepotę, jeśli nie będziesz leczony:

 • Jaskra
 • Zaćma
 • Retinopatia cukrzycowa, obejmująca drobny krwiobieg w twoich oczach

Objawy: dylematy lub nagła utrata wzroku.

Bardzo dobra wiadomość: badania pokazują również, że regularne badania wzroku i terminowe leczenie tego rodzaju dylematów może zapobiec nawet 90% ślepoty związanej z cukrzycą.

Kwitną kwiaty, trawniki lub drzewa pękają od nowej zieleni i – jak w zegarku – łzawią ci oczy, cieknie ci nos, a kichanie nie ustaje. Chciałbyś, żebyś skorzystał na ładnej pogodzie, ale jeśli wyjdziesz na zewnątrz, poczujesz się nieszczęśliwy.

Można by sobie wyobrazić, że można to opisać jako przeziębienie, ale jest pewien wzór. Każdego roku masz te same objawy, gdy w powietrzu jest wiosna (lub lato lub jesień). Prawie na pewno masz alergie sezonowe, które czasami nazywa się katarem siennym.

Niektóre rośliny, w tym ambrozja, trawy i dęby, wytwarzają drobny proszek zwany pyłkiem, który jest wystarczająco lekki, przemieszczając się w powietrzu. Jest to jeden ze sposobów, w jaki te rośliny rosną i rozmnażają się samodzielnie.

Znacznie ponad 25 milionów Amerykanów jest uczulonych na pyłki. Niektóre osoby są uczulone na pyłki drzew, które wiosną będą w powietrzu. Inni mają problem z pyłkami traw, które będą raczej problemem letnim. Jeszcze inni mają problem z pyłkiem chwastów, który będzie powszechny jesienią.

Jeśli pojawi się alergia na pyłki i wyjdziesz na zewnątrz w dniu, w którym lata wokół, Twój system zareaguje tak, jakby został zaatakowany. Twój układ odpornościowy może wywołać reakcję zwaną histaminą. Kiedy to nastąpi, będziesz mieć objawy takie jak:

 • Swędzące gardło
 • Czerwone, swędzące, łzawiące oczy
 • Katar lub zatkany nos
 • Kichanie
 • Świszczący oddech lub kaszel

Twój lekarz może najpierw chcieć potwierdzić, że masz alergię. Alergolog przeprowadzi badanie skórne, aby sprawdzić, co jest przyczyną problemów.

Gdy już to zawężamy, istnieje wiele sposobów leczenia alergii na pyłki:

 • Irygacja nosa. Wypłukuje zatoki za pomocą wyciskanej butelki, dzbanka neti lub innego urządzenia, używając roztworu słonej wody (soli fizjologicznej). Upewnij się, że używasz wody destylowanej lub sterylnej. Jeśli używasz zwykłej wody, przed użyciem musisz ją zagotować i pozostawić do ostygnięcia. Lub możesz go przefiltrować, używając filtra z napisem „NSF 53” lub „NSF 58” lub „bezwzględny rozmiar porów” 1 mikrona lub mniejszy. Pamiętaj również, aby wyczyścić butelkę lub dzbanek neti po każdym użyciu, również używając wody destylowanej, sterylnej, przegotowanej lub filtrowanej.
 • Leki dostępne bez recepty (OTC). Leki przeciwhistaminowe blokują histaminę wytwarzaną przez organizm. Kiedy twój nos jest zatkany, leki zmniejszające przekrwienie mogą pomóc ci łatwiej oddychać. Niektóre spraye do nosa również pomagają w nadwrażliwości.
 • Leki na receptę. Jeśli leki OTC nie działają, lekarz może przepisać coś silniejszego. Niektóre przepisane leki blokują inne substancje chemiczne niż histamina, które wywołują alergie. Inne leczą obserwowalne objawy wywołane przez określone formy chwastów lub pyłków traw.
 • Strzały dla alergików. Jeśli nie masz szczęścia z lekami, pomocne mogą być zastrzyki alergiczne. Co kilka tygodni będziesz chodzić od razu do alergologa, aby lekarz wstrzyknął niewielką ilość tego, co powoduje problemy pod warstwą skóry. Po kilku miesiącach system powinien przyzwyczaić się do wyzwalacza, a objawy powinny postępować.

Wyrażenie () opisuje zespół zaburzeń, w których dochodzi do stanu zapalnego. Oferta jest zwykle uważana za chorobę, ale badania sugerują, że choroba przewlekła może nie być wynikiem ataku układu odpornościowego na organizm człowieka. Jest to raczej wynik ataku układu odpornościowego na łagodny wirus, bakterie lub pokarm w jelitach, co prowadzi do uszkodzenia jelit.

Dwie główne formy są i. ogranicza się do jelita grubego lub jelita grubego. z drugiej strony może dotyczyć dowolnego obszaru przewodu pokarmowego od przewodu pokarmowego do przewodu pokarmowego. Najczęściej jednak dotyka ostatniego obszaru jelita cienkiego lub okrężnicy lub obu.

Kiedy masz nieswoiste zapalenie jelit, rozumiesz, że często pojawia się i zanika. Jeśli masz ciężki obrzęk, choroba jest aktywna, podczas gdy osoba doświadcza zaostrzenia objawów. Jeśli masz mniejszy obrzęk lub nie masz go wcale, u kogokolwiek często nie występują objawy, podczas gdy stan jest w remisji.

IBD to po prostu stan mający nieznaną przyczynę. Jakiś czynnik, a nawet mieszanka czynników – bakterie, wirusy, antygeny – pobudza układ odpornościowy organizmu do wywołania efektu zapalnego w obrębie.